KYC Politikasi

Giriş

Koşulları kabul ederek, talep edebileceğimiz veya üçüncü taraflarca talep edilebilecek (düzenleyici makamlar dahil), kimliğinizi ve iletişim detaylarınızı doğrulamak amacıyla herhangi bir doğrulama kontrolünü ("Kontroller") gerçekleştirmemiz için bize izin vermiş olursunuz. Bu kontroller sırasında, hesabınızdan para çekmenizi kısıtlayabiliriz.
 
 
Sağladığınız bilgiler doğru değilse, hatalı ve yanıltıcıysa, kimliğinizle eşleşmiyorsa veya eksikse, tercih edebileceğimiz diğer eylemlere ek olarak, hesabınızı derhal sonlandırma ve/veya hizmetleri kullanmanızı engelleme hakkımızı saklı tutarız.
 
 
Reşit olduğunuzu doğrulayamıyorsak, hesabınızı askıya alabiliriz. Herhangi bir kumar veya oyun işlemi yaptığınız anda yasal yaşın altında olmanız durumunda:
 
Hesabınız kapatılacak ve bu süre zarfında yapılan tüm işlemler geçersiz hale gelecektir ve sizin tarafınızdan yatırılan ilgili tüm para iade edilecektir. Bu süre zarfında elde ettiğiniz tüm kazançlar sizden geri alınacak ve hesabınızdan çektiğiniz tüm parayı bize iade etmeniz gerekecektir.
 
 
Kişisel bilgilerinizde herhangi bir değişiklik olması durumunda, destek birimi ile iletişime geçerek bizi bilgilendirmeniz gerekmektedir.
 

Politikanın Hedefi

Şirket, aşağıdaki durumlarda hizmetlerinin kullanıcısının doğrulanmasını talep edecektir:
 
1. Dolandırıcılık, kara para aklama, suç faaliyeti vb. durumlardan şüphelendiğinde,
2. Sağlanan belgelerin gerçekliğinden şüphelendiğinde,
3. Şirket hizmetlerinin kullanılması şartlarının ihlalinde,
4. Şirketin uygun gördüğü diğer her türlü durumda.
 
Bu talep ile Şirket ek belgelerin yanı sıra, standart kimlik verileri ve belgelerini isteyebilir.
Minimum standart kimlik verileri şunları içerir:
 
- ad soyad
- doğum tarihi,
- vatandaşlık,
- daimi ikamet adresi,
- kimlik numarası,
 
Gerekli belgeler:
 
- müşterinin gerçek pasaportu / kimlik kartı,
- Verilen zamanda müşterinin daimi ikametgahının adresini teyit eden belge (elektrik/su/doğalgaz faturası, banka hesabının durum beyanı, vb.)
 
Ek belgeler:
 
- ek ulusal kimlik kartı (ehliyet, askeri kimlik vb.),
- kullanıcının yüzü arka plandayken pasaportu açık olan fotoğrafları (belge okunabilir olmalıdır)
- banka kartının ön yüzünün fotoğrafı (ilk 5 ve son 4 hanesi, sahibinin adı ve son kullanma tarihi okunabilir olmalıdır).
 
Ayrıca Şirket, Kullanıcıdan para kaynağının belgelerini temin etmesini isteyebilir. Kullanıcının, bahis yapmak veya oynamak için kullandığı paranın gerçek kaynağını (kaynaklarını) belirten deliller sunduğundan emin olunması önemlidir.
 
Bu bilgiler şu şekilde olabilir:
 
- kazançların kanıtı: Maaş bordrosu / Yönetici ödemesi / Kar Payı / Emeklilik,
- Tanımlanabilir bir kaynaktan gelen tutarlı değerleri açıkça gösteren bir banka ekstresi / tasarruf hesabı,
- açık bir şekilde, paralara tutarlı bir şekilde hak kazanıldığını gösteren vekalet belgesi,
- kullanıcıya yapılan ödemenin / ödülün tarihli bir kanıtı,
 
Kullanıcının sağladığı belgeler aşağıdaki nedenlerden dolayı onaylanmayabilir:
 
- Belgelerdeki adres / ad ile hesap adı / adresi eşlemiyor,
- okunaksız belgeler veya kopyalar,
- belge kabul edilebilir değil (örneğin kullanıcı kimlik doğrulama için kabul edilmeyen belgeleri veya gerçek elektrik/su/doğalgaz faturası yerine posta zarfının bir kopyasını göndemişse),
- Şirketin çalışanlarının veya yüklenicilerinin uygun gördüğü başka nedenler
Şirket, sunulan belgelerin analizinin sonuçları üzerine Koşullar ve Şartlar, Gizlilik Politikası, Websitesinin Lisans Sözleşmesi ve mevzuatın gerekliliklerine göre bir çözüm sunacaktır.
 

Yükümlülükler

Özen yükümlülüğü (DD): Şirketin müşterileri bir DD sürecine ve kayıt tutmaya tabi olmalıdır. Anonim Hesaplar: Anonim veya göstermelik’ hesap kayıtlarına izin verilmez. "Takma ad" olduğuna inanılan veya tutarsız bir kimliğe sahip olan mevcut anonim hesap veya hesaplar, hesap sahibinin kimliğini ve iyi niyetini erken bir fırsatta uygun durum tespitine tabi olmalıdır. Hesap sahibinin kimliğini tespit etmek mümkün olmadığında, hesap kapatılmalı, kazançlar iptal edilmeli ve yatırılan para aldıkları yerden hesaba ödenmeli ya da eğer yatırılan paranın iade edilmesi imkansız veya çok masraflıysa alıkonmalıdır.
 
 
Çoğaltılmış/Çoklu Hesaplar: Birçok müşteri, kumar harcamasını ayırmak için paralel hesapları kullanmak ister. Bu faaliyetten bağımsız olarak, Şirket, aynı kişinin kontrolü altında bulunan veya aynı kişiye ait olan "bağlantılı" hesapları belirler ve ilişkilendirir. Şirket, söz konusu oyuncunun ek hesabını veya hesaplarını iptal etme, edinilen kazancı iptal etme ve hesabın sahibine parasını geri yatırma hakkına sahiptir.
 
 
Siyasi Nüfuz Sahibi Kişi (PEP): Şirket, Siyasi Nüfuz Sahibi Kişi olarak nitelendirilen herhangi bir kişi, yani önemli bir kamu görevlisi (veya bir önceki yılda herhangi bir zamanda önemli bir kamu görevlisi olmuş kişi), kamu parasına sahip veya etkisi olan bir konumda bulunan herhangi bir kişi tarafından kumar oynama girişimine cevap vermek zorundadır. PEP'lere, bu kişilerin kolayca tanımlanabilir aile ve iştirakleri de dahildir. Kumarın değeri ve ölçeğine ve bu müşterinin bulunduğu yere göre risk bazlı bir yaklaşım uygulanmalıdır. Anketler, PEP'leri tanımlayan soruları içerecektir.
 
 
Şirket, KYC politikasının ihlal edilmesi durumunda herhangi bir müşterinin başvurusunu tek taraflı olarak reddetme ve / veya müşteriye herhangi bir bildirim ya da açıklama yapmaksızın hizmetlerin daha ileri düzeyde sunulmasına son verme özel hakkını saklı tutar.